Talv/kevad 2019

Õhtul aknal vaikselt kuulatades, kostub eemalt esimeste freeside arglik põrin. Tänavatel lendleb tolm ja tunda on aukude lappimisest tulevat bituumeni hõngu. Kaugel need suuremadki teetööd enam on! Ka Tenniseklubi Rockbottom hakkab nina sisehallist välja pistma – juba käiakse salamahti spioneerimas saviliiva väljakuid ja valitakse viimase moe järgi välihooajaks uusi riideid.

Enne kui välishooaeg päriselt tärkab, tuleb aga tagasi vaadata pikale ja pimedale sisehooajale. Lugejatele meeldetuletuseks, et viimati katkes liigahooaja ülevaade oktoobri turniiridega.

Neljandas liigas esindas Rockbottomi klubi noorema põlvkonna (next generation) esindaja Meelis. Meelis käis kolmel turniiril ja kogemuste pagasisse tuli esimeses ringis nii nulliga kaotus kui ka kaotus kiires lõppmängus. Kuulujutud räägivad, et nende nelja turniiri jooksul tuli ka esimene võit miinusringis.

Vahepealsel ajal toimus kolmandas liigas 12 turniiri. Rockbottom oli esindatud ca 10-l. Osalemistega hoidis lippu kõrgel Jimmi: võit tuli novembris, detsembris ja veebruaris – kokku neli võidetud mängu (novembris võitis ühel turniiril kaks mängu, järjest). Kui minna detailidesse selle kalendriaasta turniiridega, siis Jimmi on võitnud 6 turniiri jooksul ühe mängu, kolm setti ja kokku 26 geimi, mis teeb keskmiselt 3,7 võidetud geimi mängu kohta. Ise on ta selle juures säilitanud positiivsuse, sest trennis tuleb juba hoopis paremini välja. Väliturniiridele läheb Jimmi vastu motoga: I fear nobady, I can loose to anybody.

Ivar on saanud kolmandas liigas turniirivõidu ja lisaks veel ühe finaali koha. Erki, kes pärast Malaisia Openit on vormi asemel leidnud värisevad käed, pole selle aja jooksul võitnud (Loe: on mänginud ilma võitudeta). Teistest mängijatest väärib veel esile toomist Jüri, kes suurepärase vormiajastusega võitis küll Rockbottomi aastalõpu turniiri, kuid liigatennises jääb perioodi november-aprill täpselt üks kaotus. Lauri on pidanud võitlust iseendaga ja võistlusspordist suure kaarega mööda käinud. Kristjan, Siim, Mihkel, Andres endiselt lihvivad vormi ja pole hooajal 2018/2019 võistlusspordiga alustanud.

Tulemused räägivad enda eest ja esinetud on klubi nime vääriliselt (v.a. Ivar, kellelt ootaks rohkem solidaarsust). Siit tekivad filosoofilised küsimused: kas klubi liikmeks olemine tingib tulemused või on lihtsalt juhus koondanud kokku sarnaste tulemustega mängijad? Kas enne saab võidu Jimmi või mõni next generation mängijatest? Kas see ongi rockbottom või alles lõpu algus? Kas keegi saab ka Mastersile või ulub seal sel aastal ainult tuul?

Seoses viimase aasta tulemustega on klubi juhtkond vaadanud üle ka mängijate staatuse klubis ja pidanud vajalikuks teha järgmised parandused:

  • Margus tagandatakse tulemuste puudumisel meistri kanditaadi staatusest üks koht allapoole selliks. Järgmised turniirid on Margus tähelepaneliku jälgimise alla.
  • Lauri tagandatakse tulemuste puudumisel meistri kanditaadi staatusest kaks kohta allapoole õpipoisiks. Kui asi nii edasi läheb, siis on sügiseks on Lauri kõige madalamal pulgal.
  • Ivar ülendatakse rebase kanditaadist heade sportlike tulemuste ning aktiivse klubilise tegevuse eest kaks kohta selliks. Aktiivne osalemine ekskursioonil (loe: õlled õigetele inimestele) võib aidata reitingut veelgi tõsta
  • Erki sooviti ülendada rebase kanditaadist heade sportlike tulemuste eest meistri kanditaadiks, kuid viimaste kuude tulemused sundisid otsuse ringi vaatama ja staatuseks määrati sell ja Erki edasised tulemused lisati erikomisjoni monitooringu alla. Aga kui II liigas tulemusi tulema ei hakka, siis kukub Lauriga samale tasemele.
  • Mihkel ülendatakse rebase kanditaadist pikaajalise klubis osalemise eest rebaseks. Reitingus edasi jõudmiseks on vaja koguda liigapunkte.
  • Jürile omistatakse klubis selli staatus. Kuigi tulemused võimaldaksid rohkem, siis Aastalõpu turniiri võiduga ei kaasnenud õllesid teistele osalejatele ja liiga turniiril saadud kaotus Jimmile, ei võimalda kõrgemat ametiastet.
  • Kristjanile omistatakse klubis rebase staatus. Sellise tehnika eest ei ole lihtsalt võimalk rohkem anda. Klubi juhatus tellib Jõksilt juriidilise analüüsi, kas Kristjani stiili on võimalik tenniseks nimetada, ja kas sellega on võimalik tulevikus ka kõrgemat staatust väljastada.
  • Siimule omistatakse next generation cupi võitmise eest rebase staatus. Reitingu parandamiseks on vaja koguda liigapunkte.
  • Meelisele omistatakse liigatennises osalemise eest rebase staatus. Reitingu parandamiseks on vaja liigatennises lisaks geimi võidule ka esimesi mänge võitma hakata.
  • Andresele omistatakse rebase staatus. Siin on tegemist avansiga, mis eeldab suvel turniiridel ja klubiüritustel osalemist.

Siit peaks küll nüüd motivatsiooni suveks jaguma. Igatahes on kevad käes ja välishooaja esimesed kevadekuulutajad on kohal.

 

Spread the word. Share this post!

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga