AASTALÕPU TURNIIR 2018

Aasta on lõppemas ja 29. detsembril on aeg selgitada aastalõpu turniiril Rockbottomi tenniseklubi parimad. Esmalt pilguheit 2017. aasta tulemustele:

 1. Erki (4 võitu)
 2. Lauri (3 võitu)
 3. Margus (2 võitu ja 1:6 kaotus Laurile ja 0:6 kaotus Erkile)
 4. Ivar (1 võit ja seenioride klassis I koht)
 5. Mihkel (2 geimi võitu)

Ja väike meenutas mängudest:

2018. aastal mängitakse turniir kahes tugevusrühmas. Rockbottomi põhiturniir ning uutele tulijatele Rockbottomi aastalõputurniir: next generation cup. Rockbottomi põhiturniiri kutse lunastasid aasta tulemuste põhjal:

 1. Erki – vaatab juba liigatennises II liiga poole, tehniliselt siiski suhteliselt tagasihoidlik;
 2. Ivar – liigatennise III liigas 13. koht;
 3. Margus – liigatennise III liigas 15. koht;
 4. Jüri – liigatennise III liigas 18 koht;
 5. Andres – liigateniise III liigas 24 koht;
 6. Kristjan – liigatennise III liigas 96 koht;
 7. Jörgen – liigatennise III liigas 112 koht;
 8. Lauri – liigatennise III liigas 130 koht.

Turniirist otsustasid loobuda Andres ja Jörgen. Ivarile meenus eelmise aasta tulemus ja sellega seoses otsustas kiirkorras sõita välismaale ja paluda seal turniiri ajaks poliitilist varjupaika. Korralduskomitee esimees üritas enda tulemuste parandamiseks bürokraatlike võtetega sundida Laurit osalema next generation turniiril. Kõne all oli ka üleminekumänguda võimalus. Pärast Lauri häälekat protesti ja näljastreigi ähvarudust, sai ta siiski võimaluse eelmise aasta II kohta kaitsta.

Rockbottomi aastalõputurniiri: next generation CUP  osalejad: Andres, Mihkel, Siim, Meelis.

 

Rockbottom Open turniiri kokkuvõte

Fortuuna loos (rõhutatult aus) viis Open turniiril kokku esimeses mängus Jimmi vs Erki ning teisel väljakul Kristjani vs Lauri. Kuigi turniir algas alles kell 11.00, siis Erki ja Kristjan olid põhjalikuks soojenduseks kohal juba oluliselt varem.

Jimmi küll teadis, et mäng tuleb Erkiga raske, kuid siiski uskus, et võita on võimalik. Kõrvalväljakule olid kuulda mõned korrad traditsiooniline „uskumatu“ ning ka muud kiunatused. Igatahes tulemuseks kindel võit Erkile 6:2.

Lauri oli veendunud, et tuleb hea tulemus ja alustuseks tuleb selleks Kristjanit võita. Mäng algaski aktiivselt: Kristjan toksis lühikesi palle tagasi ja Lauri tormas võrku, kus kaotas eranditult kõik punktid. Seejärel õnnestus Kristjanil oma serv ja nüüd hakkas Lauri juba värisema. Peagi oli seis Kristjanile 3:0. Nüüd tuli Lauril ennast kokku võtta. Ühel hetkel see õnnestuski ja Lauri sai geimi võidu. See aga lõpptulemust liialt ei mõjutanud ja võit Kristjanile 6:1. Pärast mängu lõppu küsis Jimmi kõrvalväljakult ainult – kui palju te nüüd ajakavast ees olete. Lauril oli tunne nagu oleks äratuseks saanud labidaga vastu nägu. Kristjan säras ja suu oli kõrvuni.

Seejärel Lauri vs Jüri. Lauril oli kindel veendumus, et erinevalt Kristjanist Jüri vähemalt lööb palli ja tuleb hea mäng. Jüri lõigi palli, stabiilselt ja korraliku kaarega üle võrgu. Lauri ei suutnud üle kolme korra järjest samaga vastata. Tulemuseks Jüri võit 6:3. Tol päeval ei sobinud Laurile ka löömine.

Teisel väljakul alustas Jimmi mängu Kristjaniga ja oli veendunud, et nüüd teeb Kristjani kõrvad tuliseks ja mõtted olid juba järgmiste mängude peal, kus vastast ka väheke on. Kristjan jätkas aga oma trumbiga – pall tagasi pehmelt ja kindlalt üle võrgu. Seisul 0:3 kehitas Jimmi pausi ajal ainult õlgu ja taaskord „uskumatu“. Ega ka seal liiga palju mänguks ei läinud ning võit Kristjanile 6:2.

Järgmiseks kahel väljakul korraga põnevuslahingud Erki vs Jüri ja Lauri vs Jimmi. Jüri läks alustuseks 5:2 valitseva meistri vastu juhtima ja esmakordselt oli turniiri olukorras näha kipsis Duubli Erkit, kes maadles oma serviga ning lükkas palle vaikselt tagasi. Erki tuli küll veel lähemale, kuid neljanda matšpalliga lõpetas Jüri Erki piinad ja võitis 6:4. Teisel väljakul teadsid Lauri ja Jimmi, et tegemist on ainsa mänguga mida täna on võimalik võita. Mis oli tagantjärele tarkusena Jimmile suur üllatus. Pingutus oli kõva ja algus tasavägine. Seisult 2:2 tegi Lauri mõned lihtsad eksimused ründelöögiga, tekkisid emotsioonid ja edasi läks silme eest mustaks. Jimmi mängis kindlalt nurgast nurka ja Lauri käis ja vihastas enda peale, keskendumata eriti mängule. Võit Jimmile 6:2. Läbi mängude kostus Laurilt lauset,“ Camoon, no see ei ole ju nii raske“ – kui lihtsat palli ei suudetud üle võrgu saada.

Järgmiseks mängisid end juba korralikult ülesse kütnud Lauri vs Erki ja Kristjan vs Jüri. Lauri ja Erki vahelisest mängust eriti asja ei saanud. Lauri ei saanud oma emotsioonidega ette. Kuigi Erki andis topeltvigadega punkte ära, siis Lauri oli veel viisakam ning kinkis veel rohkem punke. Võit Erkile 6:2. Kristjan vs Jüri mäng kujunes aga oodatust tasavägisemaks. Mõlemad olid läinud üle toksimis tehnikale ja madistasid, kuni Jüri lõi mee kärge seisuga 7:5.

Viimasteks mänguks andis Kristani tagasihoidlik vorm juba tunda ja Erki võitis mängu 6:1. Jimmi aga hakkas usinalt vastu Jürile ja juhtis veel väga hea mängu juures 4:2. Seejärel keeras aga Jüri käigu juurde ja võitis 6:4.

Tulemused
I koht Jüri (4 võitu);
II koht Erki (3 võitu)
III koht Kristjan (2 võitu)
IV koht Jimmi (1 võit)
V koht Lauri (hea et reket terveks jäi)

Paralleelselt Openiga toimus aga ka tulevikulootustele Rockbottomi Aastalõputurniir: Next Generation Cup. Esimeses ringis kohtusid Mihkel vs Meelis ja Antu vs Siim. Meelis oli mängus isegi veel juhtinud seisul 5:1, aga siis tuli nähtavast esimene korralikum kips eduseisult ja võit tagasi mängu roninud Mihklile 7:5. Siim vs Antu mängul pani Lauri tähele mõnda pallivahetust ja mõtles ainult: mina küll nii mitu korda palli järjest üle võrgu ei saa läädud. Väliselt tasavägise mängu võitis Siim 6:1.

Järgmises voorus kohtusid Siim vs Mihkel ja Antu vs Meelis. Siim võitis oma mängu seisuga 6:2 ning Meelis oli samuti taastunud eelmisest hävitavast kaotusest ja võitis 6:2. Viimases voorus oli Siim juba hoos ning võitis Meelist 6:1. Mihklil oli viimaseks mänguks püssirohi ära põlenud ning vastu tuli võtta kaotus 3:6.

Turniiri tulemused olid nii tasavägised, et teine kuni neljas koht said kõik ühe võidu ja kuna Meelis ja Mihkel said ka samapalju geimi võite, siis läks II koht jagamisele.

Tulemused:
I koht Siim (3 võitu)
II ja III koht Meelis (1 võit ja 12 geimivõitu)
II ja III koht Mihkel (1 võit ja 12 geimivõitu)
IV koht Antu (1 võit ja 9 geimivõitu).

Next Generation CUPi võiduga kindlustas Siim endale aasta jooksul üleminekumängu Lauri vastu. Edasi hakkab Lauri otsima vabandusi, et saaks korralduslike võtetega seda mängu vältida.

 

Spread the word. Share this post!

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga