OKTOOBER 2018/2019 HOOAJAL

Oktoobris hakkas hooaeg 2018/2019 hoogu koguma.

Oktoobris toimus kaks teise liiga turniiri. Ühel turniiril osales ka Erki, kes alistas esimeses ringis kindlalt Toliku. Järgmises ringis tuli aga juba nagu tavaks saanud Erkil tunnistada vastase paremust kiires lõppmängus – seekord tulemusega 8:10. 20. oktoobri seisuga Erki kohaks 69 ning Ivari kohaks 88. Jätkuvalt hoiab klubi esinumbri kohta Erki.

Kolmandas liigas toimus neli turniiri. Rockbottmi mängijad osalesid harjumatult vähestel turniiride. Korra käisid proovimas ainult Ivar ja Jimmi. Ivar võitis esimese ringi kindlalt 8:3. Teises ringis läks aga kokku Jimmi eelmise korra vastasega (jimmi kaotas). Ivar pusis ka natukene, aga tulemust sellest ei tulnud ja kaotus 3:8. Jimmi, oma kõrge asetusega sai esimese ringi vabaks ning pääses väljakule alles õhtul kell 17.00. Ja sai kohe ka kaotuse neljanda liiga võitjalt. Seekord siis Ivarilt tubli samm edasi ning jõudmine teise ringi. Jimmi pole kolmandas liigas teise kuu lõpuks mängu võitnud. Lauri pole üldse kohal käinud (sügistööd). 25. oktoobri seisuga Erki kohaks 12, Jimmi kohaks 18, Ivari kohaks 21, Lauri 107.

Neljandas liigas toimus kolm turniiri ja lõpuks otsustas ka Lauri väljakule minna. Tegemist oli kohe pika turniiri ja 64-se tabeliga. Hea edetabeli koht andis esimese ringi vabaks. Teises ringis andis soojendus lootust, sest vastane oli alles suhteliselt tennise teekonna alguses. Esimese geimis kiirelt 40:0 juhtima ja siis värin sisse, kaks topelt viga, ning sama kiirelt 40:40 viik. Lõpuks siiski õnnestus esimene geim võita. Edasi läks lihtsamalt ning lõpuks tuli võit 8:0. Järgmises mängu vastane oli soojendusel juba päris hea ning Lauri hakkas otsima vabandusi, mida kaotuse korral kasutada. Kui aga kõlasid maagilised sõnad „punktid“, siis vastase mäng lagunes ning ka Lauri jaoks üllatuseks ei õnnestunud vastasel serve kätte saada. Kolmandas ringis võit Laurile 8:2. Veerandfinaalis tuli vastu tõsine servikahur, kelle serve ei õnnestunudki mängu lõpuni kätte saada. Lisaks vastuvõttude metsa löömisele kadus nagu juba traditsiooniks on saanud ka eestkäsi ning need üksikud löögid, mis läksid üle võrgu, läksid pikaks. Vastaselt kerge jalutuskäik pargis ja võit Lauri vastu 8:3. 25. oktoobri seisuga Lauri kohaks 18.

Oktoobrisse jääb ka Rockbottomi esimene välisturniir Stockholmis. Poistel olid küll reketid kaasas, kuid sekkumise võimalust ei tekkinud. Esimene päev sai vaadatud ära kõik neli veerandfinaali kestvusega 10 tundi. Teisel päeval olid ainult kaks poolfinaali.

Võiks ju arvata, et tennise vaatamine oli põhiline, kuid palju huvitavam oli vaatemäng Jimmi vs Nadali uus reket. Juba  tennisehalli jõudes haistis Jimmi uut reketit.

Edasi tuli käia iga mängu vaheajal reketit paitamas ja vaatamas, kas reket on ikka alles.

Kuni lõpuks sai reket ostetud (eelmise aasta mudel siiski). Jääme ootama huviga nüüd arenguid tulemustes.