TK Rockbottom aastalõpu turniir 2019

Detsembri lõpus toimusid TK Rockbottom kolmandad meistrivõistlused. Eelmise aasta turniirist kaasa tulnud üleminekumängude koorma läbis õnnelikult Lauri. Aasta jooksul pidasid Lauri ja Siim 4 kohtumist, millest Lauri võitis 3 ning Siim 1.

Loos oli sel aastal kallutatud nagu ikka. Open Cupil olid A alagrupis Erki, Andes, Lauri ja Kristjan ning B alagrupis Jüri, Ivar, Jimmi ja Toomas.

Esimese vooru mängust vääris tähelepanu see, kuidas Jimmi suutis Toomase vastu venitada ajakava totaalselt lõhki (võitis 7:6), Lauri oli valmis Erkit karistama, aga nagu ikka, sai lõpuks ise Erki käest sugeda (2:6) ning Ivar ja Jüri tegid pika matsi, mille Ivar võitis 7:6. Teise ringi mängud läksid kõik nii nagu pidid: Ivar võitis Toomas ja Jüri Jimmit ning B alagrupis võitis Andes Laurit ja Erki Kristjanit. Kolmandas otsustavas ringis oli Jimmil veel teoreetiline võimalus surnud ringiga alagrupp võita ja pääseda finaali. Seisul 4:2 hakkaski juba uurima, et kui pikalt ta võitma peab ja selle asemel kaotas hoopis Ivarile 4:6. B alagrupis pidasid otsustava mängu Erki ja Andres. Mäng oli täiesti võrdne ja lõpuks võitis Erki 6:1. Veel otsustavam oli aga Lauri ja Kristjani mäng, mis möödus tagasilükkamise vaimus. Kasutades ära Kristjani vigastust õnnestus Lauril võita 6:3 ning pääseda viimase koha mängust.

Esikoha mängus läksid vastamisi Ivar ja Erki. Enne turniiri kõlasid juba ennustused, et Ivar võib isegi võita. Mäng seda ei kinnitanud. 20 minutiga kaotas Ivar 0:6. Kolmanda koha mängus läksid kokku Jüri ja Andres, kes mängisid üle tunni ja lõpuks võitis Jüri 7:5. Viienda koha mängus läksid kokku Jimmi ja Lauri. Põhimõttelise vastasseisu võitis Jimmi 7:6. Viimase koha mängus kohtusid Toomas ja Kristjan. Pika mängu võitis Toomas 7:5. Ühegi võiduta jäi viimasele kohale Kristjan.

NextGeneration Cup mängisid kõik kõigiga läbi. Turniir algas kohe üllatusega, kui Mihkel võitis eelmise aasta võitjat Siimu 7:5. Teisest ringist väärib esile toomist Lauri võit Meelise üle 6:0. Kolmandast ringist jäi meelde Meelis hüppeliigese väänamine. Arvestades turniiri seniseid tulemusi, siis kahtlused püsivad, kas tegemist oli tõelise vigastuse või Panso kooli suurepärase etteastega pääsemaks edasisest häbist. Turniiril Siim ennast rohkem aga üllatada ei lasknud ning võitis nii Andrest, kui ka Laurit. Lauri võitis Andrest ja võit Mihkli üle andis lõpuks teise koha Siimu järel. Kolmandat ja neljandat kohta jäid jagama Andrest ja Mihkel ning võiduta jäi viiendaks Meelis. Võiduga sai Siim ka võimaluse tõusta Open klassi. Selleks tuleb aasta jooksul võita Kristjanit, mis ei tohiks arvestades Kristjani taset olla eriti keeruline. Teine võimalus on ka üleminekumänge vältida aasta otsa ja seeläbi kukutada Kristjan aste madalamale.

 

Aasta lõpuga on vajalik üle vaadata ka klubi mängijate rankingud:

Erki tõstetakse teistkordse aastalõputurniiri võidu eest meistriks. Aasta jooksul määratakse taaskord tema mängu monitoorima ka erikomisjon, sest selline vehkimine nagu Tallinna mõõgal ei sobi kokku klubi mängulise filosoofiaga.

Ivar on aasta jooksul olnud sportlikult aktiivne ning osalenud aktiivselt välisreisidel, kus on õigetele inimestele ka veini välja teinud. Tasuks edenemine klubis meistri kanditaadiks.

Jüri aasta plusspoolele võib lugeda eduka esinemise III liiga mastersil. Miinus poolele jääb aga puudumised väljasõitudel. Staatuseks määratakse sell. Eduka esinemisega 2020kevadisel väljasõidul on võimalik staatust klubis parandada.

Andresel on seevastu aga näidata ette edukas esinemise Stockholmi väljasõidul 2019 ja mõned kõrgemad kohad III liiga turniiridelt. Staatuseks klubis saab sell.

Margus: aasta tagasi tagandati ta juba selli staatusesse ning paigutati erikomisjoni tähelepaneliku jälgimise alla. Jälgimise all õnnestus tal kevad/suvel saavutada klubi rekordit tähistav kaotuste seeria 0-10. Arvestades ka II liigas saadud võiduga ei ole pärast sellist seeriat võimalik staatust parandada.

Lauri: aasta tagasi tagandati ta kaks kohta allapoolt õpipoisiks. Kuna 2019. aasta jooksul õnnestus siiski mõned võidud saada, siis jääb seekord järjekordne samm tagasi tegemata

Toomase aasta läbi aset leidvad esimese ringi kohtumised III liigas ei võimalda kõrgemat staatust kui õpipoiss.

Kristjan oli eelmisel korral rebase staatus. Aasta jooksul telliti Jõksilt juriidiline ekspertiis, kas Kristjani tehnikat on üldse võimalik tenniseks nimetada. Eksperthinnangus möönis Jõks, et tegemist on siiski tennisega, kuid leidis, et sellise tehnika omamise korral tekib tugev alus reklamatsiooniks treeneri vastu, sest ilmselgelt külge ei ole midagi jäänud. Üleminekumängud otsustavad, kas jääb rebase staatus või tuleb ka seda veel kärpida.

Siim säilitab teistkorda NextGeneration CUPi võiduga enda rebase staatuse. Staatust on võimalik parandada liigapunkte kogudes või Kristjanit aasta jooksul nahutades.

Lauri saab eduka esinemise eest rebase staatuse. Reitingu prandamiseks on Viljandi provintsiturniiridelt välja tulla ja liigatennises punkte koguma hakata.

Mihkel säilitab tänu olulisele edasiminekule NextGeneration CUPl rebase staatuse.

Andres säilitab tänu oluliselet edasiminekule NextGeneration CUPl rebase staatuse. Eduka esinemise korral 2020kevad väljasõidul on võimalik reitingut veelgi parandada.

Meelis, kes läheneb liigatennises Marguse 0-10 rekordile ja jäi võiduta ka selle aastasel NextGeneration CUPil, langetatakse rebase kanditaadi staatusesse. Uutele tulijatele järgmine aasta on bar’ks aasta jooksul võita Meelist võita seti mängus.

Spread the word. Share this post!

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga