Jaanuari turniirid

Aasta alguses on Rockbottomi mängijad hakanud hoogsalt uusaasta lubadusi realiseerima ja erinevatel turniiridel osalenud. Ülevaade Jimmi ja Lauri koostöös koos Ivari kommentaaridega.

Kõigepealt toimus kolmanda liiga turniir. Lauri kogus vormi neljanda liiga turniiriks ja ei osalenud. Ivar lakkus aastavahetuse turniirilt saadud haavu. Jimmi ja Erki käisid aga pusim,as. Jimmi sai vastu ühe vanahärra, kellele oli juba varasemalt kaotanud. Seekord katus aga sõitma ei hakanud ning võitis 8:6. Teises ringis tuli aga kaotus nulliga või selle lähedase seisega. Samal turniiril jõudis Erki finaali, aga ega sellest midagi rohkem öelda olegi. Finaalis Erki kaotas.

Järgnevalt toimus neljanda liiga turniir Lauri ja Jimmi osalusel. Jimmi läks turniirile ilmselge favoriidina (enda peas). Enne mängu andis veel hinnangu, et neljandas liigas ikka kiirused väiksemad. Mäng kulges toorelt. Enamik ajast oli taga ja ühel hetkel lausa 3:6. Hetkeks mängu seisu silmist kaotanuna paistis Laurile kõrval väljakul oma mängu alustades, et suur Jimmi juba surub kätt ja ongi esimesest ringist kolakas käes. Tegemist oli aga eksitusega ja pärast kõva rapsimist siiski Jimmi võitis. Lauri mängis samal ajal oma vastasega. Oli vastasest parem ja mõtles et igal juhul tuleb ära. Seisul 6:4 ja 30:0 ees olles aga õnnestus kõva karjatuse saatel hüppekas välja väänata ja puhkus võis alata. Jimmi pusis päev otsa ja suutis teiste hulgas ka mõnda vanemat meest võita. Igatahes tänu Lauri vigastusele pääses ta järgmise päeva poolfinaali, kus sai kaks korda nulliga (hakkab juba viimasel ajal harjumuseks saama).

Järgmine nädalavahetus mängis Erki II liigat ja sai kokku väga hästi mängiva Jörgeni sõbraga. Jörgeni sõnul ta pole teda veel kunagi võitnud. II liigas on kaks setti 0:0st, esimeses setis läks Rockbottomi staarmängija 5:2 ette, siis vaadates et tuli juba põhimõtteliselt ära, lasi „tempo“ natuke alla(Erki väljend, Jimmi isiklikult ei ole näinud Erkit erinevaid temposi mängimas) ja vastane sellest tiivustatuna jõudis järgi ja 6:6 seisult mindi esimese seti taibreiki, ka seal oli tagant tulijal hoog sees ja staarmängija pidi norgus päi vastu võtma kaotuse 5:7 kiires lõpus. Löödult ja nukra meelega alustas nüüd Erki teist setti ja valusast kaotusest lööduna läks ka see sama rada, lõppseisuks 2:6 kaotus. Väidetavalt tekkis sama kips nagu eelneva turna finaalis võiduseisult. Ja siit Lauri tarkusetera Erkile – hoia talvel müts ikka peas, siis ei tule rohkem selliseid mõtteid, et tase juba lubab teist liigat.

Ivariga pärnus, mõlemad Jimmiga said vastaseks kohalikud mängijad, kellele oli ca 10 pealine kaasaelajate ja salatreenerite seltskond kaasas. Jimmi kaotas esimese seti käima minemata 3:6 , teises setis oli aga saatus pöördunud ja sett Jimmile 6:2. Otsustav taibreik aga libises käest seisule 7:10. Miinusring hr vasakukäelise Tiitsiga, kellele Jimmi andis edumaa 1:5, et mängul pinget oleks, aga ka see osutus ülejõu käivaks ja kaotus tuli seisuga 5:7. Ivari kommentaar: Peale mängu avaldus Jimmy uus salahobi – vastasmängijast palja ülakehaga fotode tegemine. Olin päris üllatunud kui Jimmy alustas Tiitsust fotosessiooniga võrgu juures. Algul oli kõik sünnis kuid ühek hetkel heitis Tiits särgi seljast ja Jimmy silmis oli kummaline helk ning fotod läksid aina kelmikamaks.

Ivar mängis hr Jaanusega, esimeses setis sai ühe geimi kätte 3:6, teise vormistas ära, küll väga nipa napa, 6:4, taibreigis oli Ivar vastasest hoolikam, ja võitluslikult tulnud võidu seisuks jäi 10:6. Ivari teine mäng oli hr Leegoga, esimeses setis suutis Ivar näidata mängu nagu õppe raamatust, rahulikud kontrollitud ja suunatud pallivahetused koos õigel hetkel võrku minekutega punktide äravormistamiseks, seti võit tuli seisuga 3:6. Teises setis innustatuna eelmise seti tulemusest jätkas Ivar sama taktikaga, lootes asjad veel kiiremini ära vormistada, serv ja võrku – punkti kaotus. Servi vastuvõtt, üks löök ja võrku, punkti kaotus. Üks, kaks lööki keskele ja võrku, punkti kaotus. Sett oli küll võitluslik, kuid kannatamatus ja valedel hetkedel võrku minekud tõid seti kaotuse seisuga 5:7. Kiireks lõppmänguks oli esimese seti tarkus juba kaugesse minevikku jäänud ja instinktide ja ärevuse pealt võitlev Ivar kaotas selle napilt 8:10. Ivari kommentaar: Kiire lõppmängu alguseks tegin korrektiivid mängu osas ja seis oli vahepeal 6:2, hr Leego oli päris närviline. Seis oli tasavägine ja õnn naeratas Leegole, mis väljendus lõppseisus.

Lauri kommentaar: üks kiire lõppmäng ja kaks täiesti erinevat käsitlust.

Spread the word. Share this post!

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga