IV liiga hooaja 2017/2018 kokkuvõte

Septembris algas IV liiga esimene turniir tulevärgiga. Esimeses ringis kohtusid Lauri ja Jimmi. Mäng ei olnud pooltki nii glamuurne. Mõlemad higistasid ja mitte jooksmisest, sest pall ei püsinud mängus, vaid pingest. Meelde on jäänud Jimmi sõnad pärast kolmandat geimi, kui rääkis, et ta kuuleb kõrvus oma südame lööke. Kokkuvõttes Jimmile võit kiires lõpus 8:7 ja edasi purjetas kuni finaalini, kus tuli kaotus. Järgmisel turniiril käidi Rakveres. Ühel ajal mängisid Lauri ja Jimmi veerandfinaali, mille järel Jimmi kommenteeris: „Ma ei pea tulemust küsimagi, sinu kisa oli halli teise otsa kuulda“. Lõpuks jäi Jimmi pidama poolfinaali ja Lauri veerandfinaali.

Oktoobris võeti jälle mõõtu Tallinnas. Seekord osales turniiril lisaks Jimmile ja Laurile ka Ivar. Pärast turniiri esimest päeva oli õhus draamat. Järgmiseks päevaks oli ühes poolfinaalis Lauri ja norrakas ning teises Ivar ja Jimmi. Lauri aasta ja üks kuud ootust oli lõppenud – karikas olemas. Kuna järgmine päev oli poolfinaal alles kell 10.00, siis oli aega ka välja minna ja mõned õlled teha. Poolfinaalid kulgesid sarnaselt. Ühes neist läks Ivar juhtima 6:2 ja teises juhtis Lauri 20 minutilise mängu järel 5:0. Siis pööras Jimmi seisu ringi ja võitis 8:6 ja ka Lauri lasi seisu ringi pöörata ja kaotas 7:8. Pärast mängu, sai Lauri kätte kauaoodatud karika, mis lendas koti põhja (kus see vedeles esmaspäeva õhtuni) ning sammus sõnatult väljakult minema. Finaal Künnapuu vs Simson oli jäänud mõne punki kaugusele. Finaalis kaotas Jimmi norrakale. Oktoobri järgmisel turniiril kohtusid veerandfinaalis taaskord Jimmi ja Lauri ja jälle võitis Jimmi 8:3. Traditsiooniliselt, Lauri lahkus pärast kaotus kiiresti riietusruumi ja sealt koju. Jimmi aga võitis ja veel poolfinaali ja järgi ka finaali. Jimmi esimene võit oli tõsiasi. Õhtul oli aeg teha kokkuvõtteid. Eelnev kokkulepe tennisest mitte rääkida ei pidanud. Kaotus mängus oli lihtne, võrreldes sellega, mis õhtul toimus. Oktoobri lõpuks oli Jimmi tõusnud IV liigas II kohale, Ivar III kohale ja Lauri XII kohale.

Novembri turniiril oli taaskord õhus poolfinaalis Lauri ja Jimmi kohtumine. Seekord aga suutis Lauri juba teises ringis kaotada ja Jimmi purjetas finaali, kus tuli 2:8 kaotus. Järgmisel turniiril läks Jimmi teises ringis kokku Jörgeniga ning kaotas. Novembri lõpuks säilitas Jimmi II positsiooni, Ivar III koha ning Lauri langes XV kohale. Novembri lõpuga aga viidi segastel asjaoludel Ivar üle III liigasse.

Detsembri esimesel turniiril sai Jimmi juba esimeses ringis kaotuse ja kogu septembri-oktoobri enesekindlus oli läinud. Lauri võitis esimese ringi ning juhtis teises ringis 6:1. Seejärel kramp ja nagu kelguga mäest alla sõites vastasel 7:0 vahespurt ja oligi mäng kaotatud 6:8. Sai ka varakult koju – nagu ikka. Järgmisest detsembri turniirist Jimmi ja Ivar juba loobusid ja läksid selle asemel III liigasse proovima – Jimmi viimased kiired kaotused juba lubasid seda. Lauri käis küll IV liiga turniiril, kuid sealt traditsiooniline veerandfinaali kaotus. Detsembris tegi ka võistlustennises debüüdi Kadak, kes küll võite veel ei saanud, ka geimi võite mitte.

Jaanuari esimesel turniiril võitis Jimmi läbi häda esimese ringi ja Lauri ei saanud sellegagi hakkama, vaid väänas mängu ajal hüpekat ja pidi katkestama. Jimmi jõudis lõpuks poolfinaali, kus sai kaks setti nulliga pähe ehk nö muna.

Veebruaris käis Jimmi juba III liigat katsetamas ja Lauri ravis jätkuvalt vigastust. Veebruariks oli Ivar aga viidud üle kolmandasse liigasse ning kõige tagatipuks oli ka Jimmi sattunud kolmanda liiga üleviimise ootelisti. Jimmi hoidis jätkuvalt neljanda liiga edetabelis II kohta ning Lauri oli langenud XVIII kohale.

Märtsis tegi Lauri comebacki ja kaotas turniiril kohe esimeses ringis. See oli periood, kus Laurile hakati soovitama oma arvamus enda IV liiga tasemest ümber vaadata ja alustada uuesti oma tegelikult tasemelt Rocca al Mare Fredy Vöörmani turniiridelt. Järgmisel turniiril sai Lauri ideaalse mänguga teises ringis 8:0 võiduga ja päike tuli üle poole aasta korraks välja. Päike loojus kohe järgmises ringis, kui veerandfinaalis tuli 7:8 kaotus. Jimmi jaotas samal ajal samuti veerandfinaalis. Turniiril käis ka Kadak, kes sai esimesed geimi võidud.

Aprilli esimesel turniiril käis Lauri, kes esimese mängu suutis läbi häda võita, kuid veerandfinaalis kaotas 6:8. Kuid olid positiivsed emotsioonid ja sai nentida: „Selle tulemuse pealt on hea edasi minna“. See, mis tegelikult edasi tuli on tänaseks juba klassika. Aprilli lõpuks oli Jimmi langenud edetabelis VI positsioonile ning Lauri tõusnud XVI kohale.

Mai esimesel väliturniiril sai Lauri 2:8 kaotuse. Kui varasemad kaotused olid olnud valusad, siis see hävitas igasuguse eluisu. Järgmised nädalad sai mõlgutatud eksistentsiaalseid mõtteid ja kaalutud tennisest loobumist. Jimmi võitis selle turniiri. Ja kirsiks tordil viidi üle III liigasse. Lauri oli madalam kui muru.

Ülejäänud mai ja kogu juuni keeldus Lauri avalikus kohas ennast reketiga näitamast ja oli kategooriliselt vastu turniiridel osalemisele. Sellise oli siis juuni keskelt alanud elukutselise tennisisti karjäärile.

Juulis, kaks kuud pärast eelmist kaotust, oli Lauri ennast piisavalt kogunud et minna uuesti turniirile. Arvestades olukorda, ei olnud tulemus kehva. Esimeses ringis tuli võit, kuid veerandfinaalis juba ei tea kui mitmes kord kaotus.

Täpselt aasta pärast hooaja algust, 1. septembril toimus IV liiga mastest, kuhu kõigile üllatuseks kvalifitseerus 12 asetusega ka Lauri(klubiliikmete täpsustus – tabeli järgi koht 16, aga kuna osad eespool olid üle viidud varem ja mõned ei saanud tulla, siis koht 12). Ootused olid madalad ning enne turniiri õnnestus paar päeva ka kergelt jalga väänata. Kuna joosta eriti ei saanud, siis tuli kohe ka kaotus 3:6, 4:6.

Selline oli siis see hooaeg. Esmalt Ivar ja seejärel varsti ka Jimmi lahkusid neljandast liigast. Lauril oli aasta jooksul üks helge päev. Lauri jätkab maadlemist ja tulemused ei näita paranemise märki. Plaan on duubeldada treenerite arvu, hakata võtma internetist taktika tunde ja peaga mängimise alustamiseks hakata lahendama viienda klassi loogika ülesandeid ja sealt vaikselt edasi liikuda.

Hooaja lõpptabel on veel arvutamisel, kuid tõenäoliselt jääb selle tulemusel Jimmi lõplikuks kohaks neljandas liigas 6, Lauril 16, Ivaril 57 ja Kadakul 133.