III LIIGA HOOAJA 2017/2018 KOKKUVÕTE

Kuna juba hooaja alguses hakkasid Rockbottomi aktiivsemad liikmed piiluma kolmanda liiga poole, siis nüüd võtame ka III liiga hooaja kokku.

Esmalt käisid septembris esimesel III liiga turniiril taset uurimas Lauri ja Jimmi, kes oli nädal varem IV liigas mänginud finaalid ja tundis, et nüüd on aeg teha samm edasi. Lauri läks ka IV liiga esimese ringi kaotuse pealt III liiga taset uurima. Tulemus oli kiire, esimeses ringis kaotus. Lisaks sellele said mõlemad ka miinusringis korralikult tappa. Mõneks ajaks oli III liiga tuhin kadunud. Ivar käis järgmisel III liiga turniiril ja võitis seal esimeses ringis, kuid seejärel kaotas.

Oktoobris oli aeg uuesti proovida. Seekord kahel turniiri, millest esimene jätkus vanas taktis. Laurile ja Jimmile mõlemale kaotused (taaskord ka miinusringis) ja Ivarile esimese ringi võit. Järgmine turniir toimus juba edasiminek. Kuigi esimeses ringis tuli kaotus (Jimmi kaotas Jörgenile 2:8), siis miinusringis said Lauri ja Jimmi oma esimesed võidud III liigas. Turniiri järel Ivarilt õiglane kommentaar: „Jimmi sai saatuse käest teenitult lumelabidaga“. Oli mida õhtul pikalt tähistada. Oktoobri lõpp edetabelis aga veel põhjust rõõmustamiseks ei andnud. Ivar oli 78 kohal, Jimmi 114 ja Lauri 126. Plusspoolele läks tookord see, et kõik nad juhtisid Erkit, kes ei olnud veel tabelisse saanud.

Novembris toimus kaks turniiri ja Jimmi osalus 100%. Esimesel turniiril taaskord kaotus esimeses ringis, aga teisel turniiril saabus esimese ringi võit. Ivar osales ainult ühel turniiril ja jõudis kolmandasse ringi (võitis Kristjani 8:3). Siinkohal olgu öeldud, et see ei olnud Kristjani novembri kuu madalpunkt – kõik sai veel palju hullemaks minna. Lauri käis ühel turniiril ja andis lahingu. Lauri läks oma vastase ohtrate viga saatel kiiresti 5:1 juhtima. Seejärel totaalne kangestumine ning seisuks 5:6. Veel viimase ponnistusega seis 6:6 ning siis vabalanguses lõpuni 6:8. Edasi näitas aeg, et Lauri vastane lõpetas III liiga hooaja TOP3-s. Novembri lõpus oli Ivar tõusnud 58 kohale, Jimmi 84 kohale ja Lauri 122 kohale. Lauri olukorra kergendamiseks olgu öeldud, et siis oli Kristjan 126 kohal ning tabelis ei olnud jätkuvalt ühtegi Erki nimelist.

Lauri detsembri meeleolusid jääb iseloomustama lühike tsitaat: „Järjekordne turniir, järjekordne raisatud nädalavahetus“. Loos oli traditsiooniselt ebaõiglane – taaskord Lauri vs Jimmi esimeses ringis. Enne seekordset turniiri oli kokkulepe, et mõlemad lähevad õlut jooma. Hommikul, enne turniiri, raporteeriti mis kell koju jõuti. Kogused jättis igaüks enda teada. Nii et mäng ikkagi suletud kaartidega. Seda mängu jääb Laurile meenutama krahhi järel saabunud krahh ja sealt alguse saanud eestkäe sage, kuid see eest totaalne ärakukkumine. Jimmi võitis 8:4. Ivar sai esimeses ringis korraliku mänguga võidu 8:6. Teisele mängule minnes mõlgutas mõtteid, et küll ära tuleb. Aga võta näpust, ei tulnud. Tuli hoopis kaotus 6:8 ja koju minek. Järgmisel kolmanda liiga turniiril sai Jimmi kaks kaotust. Ivar aga jõudis juba veerandfinaali. Aasta viimasel turniirile tuli kohale ka mees metsast, Rockbottomi esinumber, Erki ja võitis turniiri.

Uuel aastal jätkati uue hooga. Kaks enda mängust väga heal arvamusel klubiliiget (Jimmi ja Ivar) võtsid ette väljasõidu Rakvere kolmanda liiga turniirile, et punkte koju tuua. Ivari ja Jimmi, olles näinud tabelist vastaseid, väristasid jalga juba hommikuse autosõidu ajal, ning see värin polnud tingitud krõbe külmast ilmast. Mida lähemale Rakverele jõuti, seda enam märkasid inimesed kahte autot, mis selleks hetkeks juba ka teepeal värisesid. Ivari kommentaar: Mõttes oli ka haigust teeselda, eriti peale seda kui selgus, et tegemist Lääne-Viru üksikmängu mastersi võitjaga. Jimmi võitis 8:6, kuid kaotas järgmises ringis. Kui aga Jimmi mängus oli seisuks 3:4 oli Ivaril seis 0:7, Jimmi juba mõtles oma mängu ajal, milliseid lohtussõnu sõbrale valida, kui Ivar riietusruumi kappi peitu pole pugenud, kuid Ivar, tajudes munaga žonglöörimist (0) ja et võõras linnas on mängujärgse aruandluse eest peitu pugemise kohti vähe teada, suutis ennast kokku võtta ja kaks geimi järjest enda nimele kanda, vastane oli küll skooris väga pettunud (et pidi kaks geimi ära andma), aga Ivar väljus tänu neile väljakult võidukalt nägu ümar ja suu kõrvuni, 2:8 ja miinusring ootas. Järgmine nädalavahetus võitis Jimmi esimeses ringis ja sai tasuks muna teises ringis – vaat kus saatuse vingerpussi. Erki aga jõudis finaali, kus kaotas. Lauri sai IV liiga turniiril vigastada ja jaanuari III liiga turniiridel ei käinund.

Veebruaris jõudsid Ivar ja Jimmi Pärnusse. Jimmi kaotas esimeses ringis ja miinusringis Tiitsile. Ivar jõudis teise ringi, kus kaotas taaskord Leegole. Lauri jätkas III liiga turniiride vältimist. Jimmi, aga Pärnuga ei piirdunud ning jätkas provintsides, kus konkurents õhem, punktide kogumist ning sai järjekordsel välisturniiril ka teiseringi võidu. Lauri ravis vigastust. Veebruari lõpuks oli Erki tõusnud 32. kohale, Ivar 39 kohale, Jimmi 52 kohale ja Lauri 119 kohale. Siinkohal tuleb öelda, et tol hetkel oli tabelis 194 mängijat ja seega ei olnud Lauri isegi mitte lähedal viimasele kohale.

Märtsis toimus neli turniiri. Lauri alles taastus vigastusest ja turniiridel ei käinud. Erki käis ühel. Võit tuli esimeses mängus, ka teises mängus, kolmandas, neljandas ja ka finaalis, nii nagu asjad olidki planeeritud, võidud tuleb ära võtta, kaotama pole ju mõtet minna. Uskumatu! Nii kõrvaltvaatajatele kui ka Erkile. Jimmi jõudis ühel turniiril veerandfinaali ja kahel turniiril piirdus esimese ringiga. Märtsisse jääb tabeli kohaselt ka turniir, kus Ivar sai 13,5 punkti, st jõudis poolfinaali?!. Kuna kellelgi pole sellest turniirist mälestusi, siis kahtlused jäävad, et tegemist on ühe sellise turniiriga, kus Ivar üksi käis kohal.

Aprillist Jimmile üks esimese ringi võit, Ivarile kaks teise ringi võitu ning Laurile kolm edukalt välditud turniiri. Jimmi jäi oma võidumängus 0:2 taha ja seejärel ka 3:6. Enda jutujärgi hakkas Jimmi pärast seda targemalt mängima ja paremini ründamise kohti otsima (loe: toksis palli lihtsalt tagas). Igatahes kuidagi õnnestus Jimmil võita 8:6 ning selle käigus käis ka vastase reket korda 3 kardinate vahel. Aprilli lõpuks tõusis Erki 24 kohale, Ivar (tol ajal duubli-Ivar) 25 kohale, Jimmi 40 kohal ja Lauri 129 kohale.

Mais, sisehooaja lõpetamse puhul sai Jimmi Audenteses veel üle 1:8 kaotuse ning lisaks ka miinusringis 1:6 kaotuse. Nädalavahetuse tulemuseks siis kaks võidetud geimi ja uus tase! Siit oli ainult kaks väikest sammu rockbottomi maksimum tasemeni. Esmaspäeval olid Jimmil juba positiivsemad noodid, sai kõik vastased, kes teda võitnud, sildistatud „pusheriteks“ ja googeldatud „How to play a pusher?“. Aga amatöör tennisele kohaselt jätkus sõit ameerika mägedel ning järg saabus mai lõpus esimesel saviliiva turniiril provintsis. Seal jõudis Jimmi esmakordselt poolfinaali. Samal turniiril mängis teises poolfinaalis Ivar. Tookord mõlemad veel kaotasid. Lauril olid põhjused turniiride vältimiseks lõppenud ja lihtsalt ei ilmunud enam kohale.

Juunis toimus kolm turniiri ja Jimmi osales ühel, kus võitis miinusringi mängu. Ivar osales samuti ühel ja võitis esimese ringi mängu. Juulis jõudis Jimmi juba Kadrioru turniiril finaali, kus tuli kaotus. Ivarile aga juuli ühelt turniirilt uhke võit miinusringis. Lauri oli juunis-juulis rannas.

Augustis lõi Erkil paanikanupu põhja ja tuli hakata kiiresti punkte koguma, et mastersile saada. Korra tuli koguni Tartu väljasõit ette võtta. Kokkuvõttes tasuks üks poolfinaali kaotus ja üks turniiri võit.

Jüri ulatab pidulikul tseremoonial võidukarika Erkile, kes veel ei tea, et koostamisel on anonüümne vihje tema Mastersilt kõrvaldamiseks.

Jimmi käis kahel turniiril ja sai kaks korda teise ringi võidu. Ka Ivar käis kahel turniiril ja sai kaks korda teise ringi võidu. Ka Lauri tuli rannast tagasi ning käis kahel turniiril ja kaotas kahel korral esimeses ringis (korra Ivarile). Kuid miinusringis tuli siiski üks võit.

Aeg oli käes Mastersiks. Tänu tähelepanelike kodanike anonüümsele pöördumisele korraldajate poole, õnnestuski Erki Mastersile saajate nimekirjast kõrvaldada. Selle asemel said sinna Ivar ja Jimmi. Mõlemad mängisid tublilt, kuid mitte piisavalt tublilt, et esimest ringi võita. Ja sinna see hooaeg lõppeski. Hooaja kokkuvõttes III liigas Erkile 13. koht, Jimmile 17. koht, Ivarile 21. koht ja Laurile 103. koht.

Lõpetuseks jääb hooaega meenutama Ivar poseerimas igipõlise kaaslasega mänguväljakult Kalle Kipsiga.

Spread the word. Share this post!

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga