Hooaja 2019/2020 avalöök

21. septembril oli liigatennise hooaja 2019/2020 avalöök. Korraga toimusid turniirid II, III ja IV liigas. TK Rockbottom alustas ambitsioonikalt – II liiga turniirist võttis osa kolm meest: Erki, Ivar ja Jimmi.

Esimeses ringis läks väljakule Jimmi. Esimene sett ei olnud veel päris soe ja tuli kaotus 2:6. Teises setis hakkas Jimmi aga mängima ja võitis 6:2. Otsustav sett kümneni. Alustuseks andis Jimmi vastasele väikese edumaa, 2:5, siis aga hakkas õnnestumisi tulema. Väljakult oli kosta ainult vastase ohkeid, kui Jimmi järjekordne kaarekas maandus pool meetrit tagajoonest seespool ja seda tuli lae alt uueseti tagasi ajama hakata. Ja oligi seis 8:8. Seejärel tuli üks õnnetu eksimus tagakäega, kuid kasutada oli veel oma serv. Sellel servil tehtud topeltviga aga lõpetas mängu seisuga 8:10. Õpikunäide Jimmi kaartest ja punktivõidust.

 

Esimene ring oli loosi tahtel vaba aga Erkil. Teises ringis tuli vastu asetusega mängija. Esimene sett oli Erkil hea – serv õnnestus, rünnakul oli agressiivne ja see kõik viis vastase eksimusteni. Teises setis läks Erkil jalg juba natukene sirgu ja see kulges geim-geimis. Seisul 5:4 oli Erkil kolm matšpalli ja otsustas proovida esimese neist efektselt ära realiseerida. See loomulikult ebaõnnestus ja ülejäänud kaks matšpalli läksid juba esimese tuules. Seis 5:5. Järgnes natukene pusimist ja seejärel seisul 6:6 kiirelõppmäng. Erki jäi 1:5 taha, sai 5:5 viig ja kaotas 6:8. Oli otsustava seti kord. Ka seal jäi Erki suurde kaotusseisu, kuid jõudis järgi ja oli ka 8:7 ees, kuid viimane ponnistus jäi tulemata ja selle asemel tuli hoopis kaotus 8:10. Tagantjärgi tarkusena võiks siin viidata ainult Erki enda filosoofiale, et vastasele tuleb lüüa erinevaid lööke: oleks võinud teisest setist alates teha vastase elu keerulisemaks ning proovida lükete vahele ka mõne löögi ära peita – nö vastase rütmi lõhkumiseks. Stiilinäide Erki ründemängust.

 

Esimene ring oli vaba ka Ivaril ja teises ringis vastaseks asetatud mängija. Videomaterjali Ivari kohta ei ole, sest mäng oli lühike ja kaamerat välja võtta ei jõudnud. Selle asemel võtame mängu kokku vanasõnaga: Iga lind haub oma muna, tark sööb aga teise oma; ja ise meistertatud visuaali abil:

Tõe huvides olgu öeldud, et kõigi kolme vastased kaotasid järgmises ringis. Ja kui see pole veel piisavalt sügav põhi, siis Lauri loobus kõrval väljakutsel toimunud IV liiga turniiril osalemisest, sest liiga valus oleks olnud mängida kaks liigat madalamal meestest, kellega koos sai alustatud ja kellest vähemalt pooltest on ta seni parem (enda arvates). Ja seenel oli ka vaja käia.

 

Spread the word. Share this post!

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga