See hooaeg oli kõike. Uue asjaga alustamise ärevus, esimese ringi võidud, legendaarsed teise ringi kaotused ja üks õnnetu/õnnelik (olenevalt vaatenurgast) karikas.
Septembri esimesel turniiril Jimmile kiire võit – loobumisvõit ja see jäi ka septembri ainukeseks võiduks. Lauri murdis kohe visa mänguga teise ringi, kuhu seekord jäi pidama. Esimesele turniirile järgneval analüüsil sai püstitatud eesmärk hooaja lõpuks jõuda mastersile (TOP16) – selleks oleks tulnud ju koguda ca 20 punkti, mis oleks võimalik jõudes 12 korda teisest ringist edasi.
Oktoobris toimus viis turniiri ja sealt jääb Jimmis meenutama helgelt, tänu vastasmängija vigastusele, teise ringi punkte ning Lauri jõudmist teistkordselt teise ringi. Novembris toimunud kahel turniiril jäid Jimmil võidud saavutamata (mh ka miinusringis), Lauri võitis korra vähemalt miinusringis. Detsembri kahelt turniirilt Jimmile mitte ühtegi võitu (taaskord arvestades ka miinusringe). Lauri sai korra teise ringi ning Jõulupeo järgsel turniiril lahkus pärast esimese ringi mängu kiirelt tennisehallist ilma kommentaare jagamata.
Uus aasta algas Jimmile võidutähe all – neljast turniirist kahel saavutas kaks võitu (mõlemad miinusringis). Laurit kimbutasid vigastused, pärast mida oli välislaager ning jaanuarist turniiridel ei osalenud. Veebruaris tegeles Lauri välislaagri loomulike tagajärgedega ja sai ühe võidu miinusringis. Jimmi õnn aga pöördus ning pärast kolmekuulist pausi tuli võit I ringis, millel järgnes kohe märtsis ka teistkordne võit I ringis (teises ringis ei võitnud). Lauri jätkas tagajärgedega tegelemist ja märtsis turniiridel ei käinud. Kevade lähenedes oli Jimmi vormi kogunud ning aprilli 5-st turniirist ühel õnnestus võit I ringi ja kohe ka II ring. Lauri laeks jäi üks I ringi võit. Mais jäi Jimmil juba ei tea kui mitmes kord plussringis võit saavutamata, kuid Lauri seevastu sai ühe kindla võidu. Juunis saabus Jimmi tipphetk Pärnu turniiril III koha karikaga. Lauri samal ajal osales ka mõnel turniiril. Juulikuus sai Jimmi ühelt turniirilt taaskord II ringi punktid. Lauri aga jätkas turniiridel osalemist. Augustiks oli pikast hooajast juba tekkinud kurnatus ning Jimmi loobunud osalemisest ja Lauri võitmisest (juba mitmendat kuud järjest).
Aasta lõpu 8 küsimust
- Mis oli aastaks seatud eesmärk ja mis oli tegelik tulemus.
Lauri: IV liiga masters; tegelikkuses TOP40
Ivar: IV liiga masters, mille võiks lugeda täidetuks
Jimmi: IV liiga masters ja Künnapuust ees; tegelikkuses TOP25 ja Künnapuust ees olemist ei saanud arvestada, kuna ta pudenes rallist juba talve hakul.
- Mis olid põhjused aasta eesmärgi täitmisele/mittetäitmisele?
Lauri: hooaja algus oli lubav, Jõulupeo järgsest turniirist algas mõõn, millele lisandusid haigus/reis/vigastused ning viimased kuud on olnud üks suur kannatamine. Ei saa ka üldsuse toetusega kiidelda. Meenub suveõhtu Pärnust: minu saabumiseks oli Jimmi kõiki juba briifinud minu päevasest turniirist ja seejärel sain igaühele eraldi (st 10+ korda) selgitada, kuidas turniir läks.
Ivar: Kui Kalle ei oleks nii palju külas käinud siis oleks ehk paremini võinud minna aga Kalle tuleb külla ikka siis kui on tunne, et selle turniiri peaks vist võitma…
Jimmi: Mittetäitumisele: arvamus, et ma olin nii kõva mees, et septembrist –maini treenerit ei vaja, võidud neljandas liigas on ainult kohalkäimise ja vormistamise küsimus. Tulemuste tabel räägib kahjuks enese eest 🙂
- Halvim mäng igal ühel.
Lauri: Ma ei jõudnud 10+ korda esimesest ringist edasi. Siia sobiks neist n-1 (korra kaotasin Tõnisele kiires lõpus). Ei ole nõus neid mänge uuesti läbimõtlema ja nende hulgast seda “kõige hullemat” valima. Jimmi, kui sa endale ketassaega kätte lõikad, kas siis omab tähtsust, milline hammas kõige sügavamale lõikas?
Ivar: Kaotus Kostjale Kadriorus 4:1 eduseisult Mis selle põhjustas – ikka Kalle ehk mõte olen kõva mees ja selle mängu vist võidan.
Jimmi: 2x Ilja. Lisaks õppetund Vadimilt, olles 6:3 ees ja mõeldes, et mäng on tehtud ja saaks juba rõdule Ivarile ja Künnapuule võidu sms’i saatma ja siis kolakas 6:8 kaotus. Muidugi võib veel meelde tuletada kolme miinusringi kaotust Mariusle, Matile ja Heinarile, kuid olin siis vaimses augus ja õnneks need miinuse kaotused ei lähe täis punkti eest arvesse, kuid siiski need oleks parem maha vaikida, ajaloo ürikutest kustutada ja ära unustada :). Ivaril valusaim kaotus tundus Pruunsillale, millele oli eelnenud, eelmise turniiri veerandfinaal ja siis avaringis selline põhja kukkumineJ ilma miinus ringi mänguta kojuJ . Õudne mäng oli veel Pärnus lõikaja vastu esimene mäng, mis napilt kiires lõpus võideti ja Lauri seda mängida mitte oskajat hiljem miinuses 6:1 loputas. Seeoleks võinud väga napilt ka Ivarile pisarais lõppeda :).Lauril – Erkki kaotus oli valus, kust ilma miinusringita koju kimatiJ Igorile kaotus. Igoar õitses riietusruumis kui samal ajal Lauri oli üksi Tere kõige tagumisemal pingil kõige tagumisema väljaku mängi vaatamas.
- Aasta parim tulemus individuaalselt igal ühel ja parim tulemus seltskonnast.
Lauri: a) vaadates edetabelist ning mõeldes, keda ma neist turniiril võitnud olen, siis peab päris pikalt enne alla kerima, kui jõuan esimese nimeni.
- b) Mäng Tõnisega Laagris kus tuli napp kaotus
- c) Lauri mängudest ilmselt septembri kuus olnud Laagri turniir, kust sügavast kaotuseisust Toomase vastu hakkas Lauri välja ronima ja järjest geime võttis. Positiivne üllatus oli veel 2x kolakas Erkile.
Jimmi: a) külaturniiril võitis Toomast 1:5 kaotusseisust;
- b) Pärnus Tarmoga mäng
- c) Turniirina Pärnu oma kust tuli karikas, oli meeldejäävaim. Mängudest Pärnus Tarmoga, 2:4 kaotusest 4:4ni tulek. Sass cupil Heikoga ja kevadel Tallinkis Tõnisele 6:8 kaotus, kus mäng oli hea. Need on kolm meeldejäävaimat ja tasavägiseimat mängu.
Ivar: a) võit Tõnise üle, mis viis esimest korda poolfinaali (parim seltskonnast);
- b) Minule ägedam oli isegi kaotus Henri Tallinkis veerandfinaalis ja teine mäng mis meelde tuleb on võit Ivo Kallase üle Teres kui sain poolfinaali Reimaniga
- c) Ivariga on nii, et kuni ca topp 10ne kuttidega kokkusaamiseni tulevad võidud kindlalt, nii et need on juba ootuspärased, kuid puudu on veel see läbimurre Tõnno, Karatsarov, Repp, Reiman, Lindal vastu. Nõustun Lauriga, et võit Tõnise üle.
- Saavutatud arenguhüpe, igal ühel individuaalselt.
Lauri: hüppas õhku, sattus vabalangemisse ja maandus ennast vigastades sügavamal kui enne hüppamist oli
Ivar: Mäng on tehniliselt läinud paremaks aga Kalle ehk pea veab veel kõvasti alt. Pea altvedamise peamine põhjus ongi paremaks läinud tehnika ja sellest tunne, et küll ma nüüd panen.
Jimmi: Peale seda sept-mai perioodi on nr 1 asi, mis on tänu treeneritele taastunud, on enesekindlus. Teiseks teine serv on paremaks läinud, st topeltvigu vähem. Suvega on tagantkäe löök paremaks läinud.
- Mis kogunes aastaga kõrvade vahele?
Lauri: hallid juuksed. Järgmine aasta tõesti ei taha kiilaks jääda.
Ivar: Arusaamine, et kõrvade vahel olev on enamuses kordades olulisem kui käte ja jalgade suutlikkus.
Jimmi: Viimase kahe kuuga on tekkinud arusaam, et võidu saavutamiseks ei piisa ainult ilusast mängust, vaid kasutusele tuleb võtta kõik nahaalsed vahendid, lõiked, tõsted, vahest kaks teist servi, servid taha käele, vastase nõrgale kohale mängimine, venitada pallivahetused pikaks ja oodata vastase kannatamatust jms. mida tuleb teha võidu janu nimel. Kannatus, et mitte teha äralööki 3ndast löögist, vaid 6-8 vahel hakata otsima.
- Aasta läbikukkuja valimine.
Lauri: Tegelt? Selline kategooria?
Jimmi: See oli Lauri kategooria 🙂
- Parima välisväljaku ja siseväljaku valimine.
Lauri: Laagri ja Kadriorg
Ivar: Tallink vaip ja Kadriorg
Jimmi: Kadriorg ja Tallink kõvakate.
Kolm eriauhinda ja need saab endale Ivar:
1) kõige kiiremini pärast mängu koju jõudmine – pärast kaotust Pruunsillale Laagris;
2) kõige pikemad kirjad treenerile – Saluste on loobunud lehtede tellimisest, nende lugemiseks ei jätku lihtsalt enam aega.
3) kõige rohkem lõhutud reketeid – Tallinkis Karatsarovile kaotuse järel reketi korralikult vastu betoonpõrandat löömine.