Järjekordne turniir III liigas toimus 29. mail Rakveres. Lugu sellest, kuidas kõrvits muutus tõllaks. Jääme ootame järge…
Turniirisüsteem oli 2:2’lt ja kaks setti ja vajadusel kolmas sett taibreik vormis 10ni.
Mäng algas ja kohe oli selge, et lisaks vastasele tuleb see mäng võidelda ka oma serviga, servi ettevise läks küll meeter seljataha, meeter kõrvale, või tõusis silmade kõrgusele, neljanda etteviskega oli võimalik igal juhul palli tabada, kuid see ei garanteerinud veel palli servikasti kukkumist. Vastane aga omas John Isneri servi ja ka pikkus oli vastav, lähedalt vaadates ca 1,95m, kuid servi tõrjumise positsioonilt vaadatuna pikkusega 2,2m. Servi pauk joone juurde oli nii kiire, et jälge sai tagantjärgi tarkusena vaadata alles peale punkti lõppu. Seega tegelik mäng algas kaotusseisult 2:4, võideldes agressiivselt löönud vastase ja oma servidega, rippudes hädaga vastase kannul, suutis Jimmi esimese seti peale pingelist pusimist 6:4 lõpuks võita.
Teine sett algas vastase gaasi juurde lisamisega ja mindi punkt punktis. Jimmi servi ettevise läks ka stabiilsemaks ja 2-3 etteviskega sai juba palli enam vähem löögikoha lähedusse. Geimid läksid 1:1, 2:2, 3:3 ..6:6ni. Taibreik õnnestus Jimmil ära võtta, sett 7:6 jimmile ja ühtlasi ka esimese mängu võit 1,5h pusimisega, mille peale turniiri korraldaja juba näppu vibutas, et poolega ettenähtud aega ületasime.
Teine mäng esireketi vastu.
Juba soenduses oli näha, et vastase stabiilsus ja löögi tugevus, tõotab kõike muud kui lihtsat päeva. Lühikeseks jäänud pallid karistati ära vastase poolt ja eeskäe löögist tuli selline terav pauk, et nende rallide võitmisele oleks Jimmi vastase peale rahalised panused asetanud. Sett algas mõlema poole kindla servi hoidmisega ja nii see jätkus kogu seti. Erinevus oli selles, et vastane sai lihtsaid punkte servidest või tuli Jimmil mängida surve all. Jimmi servide sisse potsatused läksid aga pikaks mänguks ja oma servi punktid tuli välja võidelda higi ja pisarate hinnaga. Seti lõpp 6:6 ja taibreik, mille vastane kogemuse pealt oma poole kallutas, seis 7:6 vastasele.
Teine sett liikus samas taktis, 6:6ni, kuid olles kohanenud rohkem vastase mänguga, kust vastasele meeldib lüüa ja kuhu lüüa, vältis Jimmi vastase elu mugavaks tegemist ja taibreik Jimmile, sett 6:7 Jimmile.
Settide seisult 1:1 alustati kolmandat setti, milleks taibreik 10ni. Jimmil oli varuks Grand Slami proffide treenerite strateegia, mida ka Uncle Tony Nadalile on korrutanud, mida ka Jimmi kaasvõitleja Laurile on taktikalise plaanina kogu aeg korrutanud. „You put the ball over the net. When you serve – put the pall over the net. When you take the serve – put the pall over the net. When oponent hits you hard – you put the ball over the net. Avoid ball’s double bounce on your court side. Tipptreenerite taktika toimis ja taibreigi võit tuli seisuga 5:10. Mängu võit 7:6, 6:7, 5:10. 2h pusimine tõi noomituse turniiri korraldajalt ja teate, et Simsonile tuleb järgnevad turniirid suurem osalustasu kehtestada, väljakute nii pikkade kinnihoidmiste tõttu.
Kolmas mäng tugeva vastase vastu, kes oli eelnevalt asetatud vastase välja kukutanud. Esimene sett 6:2 Jimmile, teine sett 3:6 kaotus. Kolmas sett väga tasavärgise pusimisega, Jimmi taibreigis taga 6:9, kuid läbi pimeda õnne ja pusimise võit 11:9 Jimmile.
Neljas mäng pehme mängustiiliga vastase vastu, esimene sett Jimmile paugutuste najal 6:2, teine sett lasi vastane mängu veel pehmemaks ja Jimmil kadus jaks taguda palle samamoodi edasi, mis kui vastu seina lüües, kõik tagasi tulid ja 10+ löökide puhul hakkasid ka eksimustega lõppema. Teine sett kõik pallid ära jooksnud ja tagasi lükanud vastasele 3:6.
Kolmas sett läksid vastamisi ründaja ja tõrjuja ning analoogselt teisele setile jäi tõrjuja peale 5:10 kaotus Jimmile.